0 ks
0 Kč
Přihlásit Registrace

OXE Spider 4G – Novinka podzim 2020

 

Ahoj přátelé, kamarádi, příznivci fotopastí.

Jak jsme již avizovali u minulých novinek značky OXE, že se máme těšit na další skvělý model, tak ten okamžik je tu! Tentokrát se jedná o fotopast z nejvyššího možného segmentu fotopastí, a to model s odesíláním snímků na e-mail nebo mobilní telefon pomocí nejrychlejší sítě 4G. Model tedy disponuje GSM modulem. Převratnou novinkou je ovládání pomocí aplikace, GPS lokalizace, rozlišení foto 24 MP a spousta dalšího.

Co je opět skvělé je možnost použití solárního panelu OXE Solar Charger, který byl vyroben přímo na míru fotopastí OXE, které s ním skutečně skvěle fungují.

No a nyní jak je naším dobrým zvykem pojďme tuto fotopast pěkně do detailu prozkoumat.


PRVNÍ DOJEM

První setkání? Obal – opět perfektní balení, tak jak jsme u značky OXE zvyklí. Všechny důležité údaje jsou tam, kde mají být. Popisky hezky pěkně česky - skvělé.

Samotná fotopast OXE Spider 4G je již na první pohled velmi malá. Krásné maskování nás zaujalo ihned na první pohled. Fotopast je vybavena jednou 4G anténou. V balení dále nacházíme nezbytný pásek na uchycení fotopasti a USB kabel. Ale pozor tady je ještě jedno malé překvapení, a to je polohovací stativ, který je přibalen a je v ceně této fotopasti. Velmi milé, příjemné a praktické překvapení.

Nyní si pojďme prohlédnout zpracování této kamery. První dojem – velmi pěkně zpracovaná, vše sedí, jak má. Po otevření kontrolujeme těsnění a vše naprosto OK.


OVLÁDACÍ PRVKY, VLOŽENÍ BATERIÍ A KARET

Než fotopast OXE Spider 4G odneseme na test do lesa, pojďme ji nastavit. Nejprve u fotopasti OXE Spider 4G uvolníme přezky. Následně se fotopast otevře na 2 půlky. V pravé části je prostor pro baterie. Celkem pro 8 ks AA baterií alkalických, Li-Ion, nebo NimH. V levé části vidíme velký 2,4palcový displej, tlačítko MENU, hlavní vypínač a tlačítka ovládání. Vše je přehledné a srozumitelné. Nyní můžeme do fotopasti vložit SD kartu – zvolili jsme 32 GB. Dále SIM kartu. Oba sloty jsou přehledně označeny, včetně toho, jak do fotopasti danou kartu zasunout.


NASTAVENÍ FOTOPASTI

Kdo máte již zkušenosti s fotopastmi OXE, tak uvítáte, že se zachoval postup samotného nastavení i u tohoto modelu. Tento přístup oceňujeme, jelikož nemá smysl měnit to, co skvěle funguje. Polohu hlavního vypínače dáváme do polohy SETUP. Stiskneme tlačítko MENU a jsme v nastavení. První, co volíme, je změna jazyka na češtinu. Poté trochu listujeme v menu a ihned nás napadá, že menu fotopasti je opravdu přehledné. Menu má 4 hlavní položky, a to:

  • Cam (camera)
  • PIR
  • 4G
  • Ostatní

Vše na nás působí velmi přehledně a uspořádání menu má hlavu a patu.

 

Cam

V záložce Cam provedeme prvotní nastavení:

  • Cam ID – nechali jsme vypnuté, ale pokud chcete, zvolte ano a nastavte ID kód kamery
  • Mód kamery – volíme foto, další možnosti jsou klasicky video nebo foto/video
  • Blesk LED – volíme všechny – nastaveno tedy tak, že obě diodová pole v noci pracují. Lze zvolit i částečně (potom je spodní pole odpojené)
  • Foto rozlišení – volíme opět max, tedy neskutečných 24 MP!
  • Noční režim – Máme na výběr ze tří režimů. Volíme max. Tento režim má sice delší dobu expozice, ale větší vzdálenost (je možné, že fotografie budou o trochu méně ostré, uvidíme). Na krátkou verzi by byla rychlost závěrky vyšší, ostrost pravděpodobně také, ale krátká vzdálenost. Proto jdeme vyzkoušet, jak se bude fotopast OXE Spider 4G chovat na naše nastavení.

PIR

Obdobně pracujeme v záložce PIR, kde nastavujeme citlivost PIR čidel, vypínáme sekvenci a časovač.

4G

V záložce 4G jsme velmi mile překvapení. První položkou této záložky je SIM Auto Match a ejhle – fotopast si sama načetla SIM kartu a operátora? Cože? My nebudeme muset nic nastavovat? No tak to je velikánská pecka! To je teda něco. Tato vychytávka ulehčí spoustu práce nám všem, souhlasíte? Fotopast se dá totiž nastavit automaticky do režimu, kdy se sama automaticky přihlásí do sítě, načte atd. V tomto režimu má nastaveno posílání 50 fotografií denně. To je parádní, ne?  A co když pořídí fotopast více fotek? To o ně jako přijdeme? Ne kdepak, tyto fotky se klasicky uloží na SD kartu, kde je máte stále k dispozici.

Je pro Vás 50 fotografií na e-mail za den málo? Nevadí, tak jednoduše nastavíme SMTP a další nastavení ručně. Buď přímo ve fotopasti (to je dle nás ale poměrně zdlouhavé) nebo pomocí aplikace v telefonu. A to je velká paráda. Fotopast OXE Spider 4G totiž pracuje s mobilní aplikací, ve které můžeme měnit nastavení fotopasti, libovolně ji konfigurovat, vyžádat si okamžitý snímek atd.

Pokud tedy chceme změnit některé nastavení fotopasti, jednoduše jej nastavíme přes mobilní aplikaci. Každá fotopast OXE Spider 4G umí posílat foto a video na 4 telefony nebo 4 emaily. Za nás tedy hodnotíme také velice kladně – pecka.


APLIKACE

Aplikace, ty nás u této fotopasti opravdu baví. Můžete si ji stáhnout ihned do svého telefonu pomocí QR kódů, které výrobce mazaně umístil hned na obal produktu. Stažení aplikace je tedy velmi snadné.

V aplikaci prvotně zadáte telefonní číslo SIM karty, kterou jste vložili do fotopasti a potom si můžete hrát s různým nastavením. V hlavním nastavení máte možnost nastavit všechny obecné funkce, jako je foto rozlišení, počet snímků, MMS, SMTP, FTP, telefonní čísla nebo e-maily, na které požadujete snímky posílat. Pak je zde další nastavení, kde si můžete nastavit kameru skutečně velmi podrobně tak, jak Vám to vyhovuje.

Co jsme ale nejvíc ocenili, je záložka získat snímek. Ta je perfektní. Když chceme teď hned vidět to, co se děje před fotopastí, odešleme pomocí aplikace příkaz získat snímek a za chvíli máme na e-mailu fotografii.

Tato aplikace se nám moc líbí a nutno podotknout, že je skutečně stabilní a velmi jednoduchá na ovládání. Tímto bychom tedy měli fotopast nastavenou. Co je ale úplně nejlepší, v aplikace můžete mít přihlášené jakékoliv modely z produkce OXE. Což je perfektní.

Nyní se můžeme podívat na další třešničku na dortu, kterou je solární panel vyrobený přímo pro tuto fotopast.


SOLÁRNÍ PANEL

Solární panel velmi jednoduše připojíte pomocí přibaleného propojovacího kabelu k fotopasti a můžete ho ihned používat. V testu jsme použili dvě fotopasti. Jednu jsme napájeli klasicky alkalickými bateriemi a druhou jsme měli v kombinaci se solární dobíječkou OXE SOLAR CHARGER. Test probíhal od dubna 2020 do srpna 2020. Během testu jsme pořídili více jak 1 000 fotografií. Opět v našich oblíbených lokalitách Lužických hor, Podluží a okolí Skalice u České lípy. Fotili jsme na otevřených prostranstvích, v lesích, na zahradách atd. 


SHRNUTÍ

Jako vždy začneme u řemeslného zpracování. Opět musíme konstatovat, jak je již u této značky zvykem, vše perfektně lícuje. Přezky zapadají tam, kam mají. Těsnění je kvalitní a velmi precizně umístěné. Co se nám líbí, je způsob založení baterií do částečně krytého lůžka. Moc dobrý nápad. Vizuálně opět pěkně vyvedená kamufláž do našich podmínek. Čím fotopast ale neskutečně zaujme, je její 2,4“ velký náhledový displej. To je skutečně bonbónek, který ocení snad každý.

Ovládání a nastavení fotopasti – model navazuje a doplňuje řadu fotopastí OXE Panther 4G.   Výrobce zachoval stejný styl ovládacího MENU, u kterého jsme již při prvních testech ocenili velmi přehledné a intuitivní ovládání. České menu je samozřejmostí. Velkým pokrokem je možnost FTP 50, kde si fotopast sama načte SIM kartu a nemusíte tudíž nastavovat žádná data k emailu atd. Nastavení PIR čidel, citlivosti, síly přísvitu – zde není co řešit, nastavení je tak jednoduché a přehledné, že se dá říct, že nás i dost bavilo!

Aplikace, to je za nás obrovský skok kilometry vpřed. Aplikace jde velmi pěkně a rychle stáhnout do mobilu (například pomocí QR kódů umístěných přímo na obalu fotopasti). Práce s aplikací je velmi snadná, a to jednak i díky českému menu. Jako jednu ze služeb bychom vyzdvihli funkci získat foto ihned, kde po zaslání tohoto příkazu fotopast OXE Spider 4G pořídí ihned foto a pošle Vám jej na e-mail.

POZOR: při zapnutém stálém režimu přihlášení do fotopasti na dálku se fotopast neustále přihlašuje k operátorově síti, tudíž se jedná o poměrně značný nápor na výdrž baterií! Ale což, máme solární panel, ne?

A podepisujeme a potvrzujeme vším, co máme, že je to fakt perfektní věc. Díky kombinaci fotopasti OXE Spider 4G a solární dobíječky OXE SOLAR CHARGER jste v pohodě a vychechtaní, jelikož provoz fotopasti je zajištěn velmi výhodně a spolehlivě. Po celou dobu několika měsíců jsme ve fotopasti, u které bylo připojeno zařízení OXE SOLAR CHARGER nepotřebovali jedinkrát řešit problém s vybitím. Baterie v panelu neklesla nikdy pod 80 %! A to bylo něco. Zároveň část testu byla v teplotách pod 0°C a kolem 0°C. Takže je to vážně parádní zařízení a jsme nadmíru překvapeni z toho, jak skvěle funguje.

Co se týče fotografií, tak zde pod testem máte galerii pořízených fotek. A je se čím kochat, rozlišení 24 MP nabízí skutečně obrázky té nejvyšší kvality. Opravdu jsme velmi spokojeni. Lepší foto jsme zatím u jiného modelu neviděli. A to se bavíme jak o denní, tak i noční expozici. Skutečně toto je veliká kvalita. A jak je u nás zvykem, fotky jsou bez jakýchkoliv úprav, prostě tak, jak z fotopasti OXE Spider 4G „vylezly“. Fotky jsme pořizovali ve všech režimech, včetně sekvenčního snímání, a to u této fotopasti má veliký význam. Díky solárnímu panelu záznam jede a fotopast se prakticky nevybíjí. Takže je vhodná i například na stavbu, když chcete mít zaznamenán průběh stavby a na jiné podobné účely, kde uplatníte sekvenční snímání, neznáme v současnosti nic lepšího.

Konečně zde máme komplexní řešení, které funguje. Navíc pořízené fotky vypadají velmi pěkně. Takže OXE Spider 4G, ať se ti daří a za nás Ti dáváme pět hvězd, a ještě další hvězda za solární panel!


Zde můžete ihned nakoupit jak klasickou verzi s SD kartou, SIM, stativem a bateriemi zdarma, tak i výhodné akční balíčky, které jsou zaměřené na delší výdrž provozu fotopasti.

 

Fotopast OXE Spider 4G + 32GB SD karta, SIM, stativ, 8ks baterií a doprava ZDARMA!

Pro více informací o fotopasti a její objednání klikněte ZDE.


Výhodné cenové balíčky

Fotopast OXE Spider 4G + solární panel

Výhodný cenový balíček můžete objednávat ZDE.

 

Fotopast OXE Spider 4G + externí akumulátor 12V/7Ah a napájecí kabel

Výhodný cenový balíček můžete objednávat ZDE.

9 let na trhu
Ověřeno zákazníky
Garance kvality
Doprava zdarma
Dárky zdarma
Garance vrácení peněz
Bezplatná infolinka
Odborné poradenství
Množstevní slevy
Servis fotopastí
Rychlé doručení
NAstavení fotopasti zdarma
Novinky

Novinky

Lovecký detektor pro fotopast OXE Geprad II

22.06.2023 - Vážení přátelé, milovníci fotopastí, dovolte nám představit další žhavou novinku, kterou jsme pro vás připravili na letošní léto.  Více...


Ochranný kovový box pro fotopast OXE Gepard II - NOVINKA!

20.06.2023 - Vážení přátelé, příznivci fotopastí, je nám velkým potěšením Vám oznámit dlouho očekávanou novinku v našem sortimentu. Touto novinkou je kovový box pro fotopast OXE GEPARD II. Více...


Monitoring Oko jaguára v NP La Amistad s využitím fotopasti OXE WiFi Lovec RD3019

15.02.2023 - Vážení uživatelé fotopastí, máme ohromnou radost, že vám můžeme poskytnout další neskutečné záběry z našich fotopastí, konkrétně z OXE WiFi Lovec RD3019. Více...


NOVINKY OXE GEPARD II - Nyní foto rozlišení 32MP, model 2023

03.02.2023 - Obě verze (bez loveckého detektoru i s loveckým detektorem) jsou nyní dostupné již s foto rozlišením 32MP. Toto vše u takto malé, energeticky nenáročné fotopasti bude nyní již... Více...


Další novinky


Recenze

OXE Tarantula 4K WiFi - model 2023, podrobná recenze!

23.11.2022 - OXE Tarantula WiFi 4K je novinkou pro rok 2023. Přinášíme vám podrobnou recenzi tohoto produkt. Více...


Návod na propojení fotopastí OXE WiFi Lovec a OXE Viper s mobilní aplikací

12.07.2022 - Vážení přátelé, uživatelé fotopastí OXE WiFi Lovec RD3019 a OXE Viper, připravili jsme pro vás instruktážní video návod, díky kterému snadno, rychle a bezproblémů spárujete vaši... Více...


OXE VIPER - podrobná recenze

12.10.2021 - Rádi bychom Vám představili převratnou novinku od společnosti OXE, kterou jsme v minulých měsících testovali a na základě těchto testů ji zařadili do našeho sortimentu. Jedná se o... Více...


OXE Gepard II - model 2022 podrobná recenze!

01.10.2021 - Ahoj přátelé, kamarádi, uživatelé a příznivci fotopastí. V letních měsících se stalo něco naprosto neočekávaného a dostali jsme na náš redakční testovací stůl několik novinek... Více...


Další recenze


Tyto internetové stránky používají technologii cookies pro zajištění správné funkčnosti webu a zkvalitnění nabízených služeb. S vaším souhlasem, který nám udělíte kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout. Více informací o zpracování údajů a našich partnerech naleznete na této stránce.

Upravit nastavení