0 ks
0 Kč
Přihlásit Registrace

Jak si vybrat fotopast?

Vážený zákazníku předem děkueme, že jste zavítal na naše internetové stránky zabývajícíma se fotopastmi.

Velice rádi Vám poradíme, proto jsme pro vás sestavili stručný návod jak si vybrat pro vás tu správnou fotopast. Tak se na to pojďme krok po kroku podívat. Musíme si předem položit pár základních otázek, na co fotopast použiji, na jakém místě a pro jaké účely.

1. Fotopast s odesíláním nebo bez odesílání mms?

Prvním nad čím se musím zamyslet je jaký mám k fotopasti přístup a jestli potřebuji vědět ihned co se v okolí fotopasti děje. Pokud mám dobrý přístup a nepotřebuji okamžitě reagovat tak se mi určitě vyplatí více fotopast bez odesílání mms. Pořízené fotografie se ukládají pouze na SD kartu. Proto doporučui si pořídit dvě SD karty. V případě, že si chci pořízené snímky prohlédnout vytáhnu z fotopasti SD kartu nahradím jí rezervní a v klidu doma si mohu prohlédnout pořízené snímky a vím že fotopast pořizuje další snímky na druhé SD kartě.

V případě, že potřebuji ihned vědět co se kolem mé fotopasti děje nebo nemám snadný přístup k zařízení tak je pro mě výhodnější mít fotopast s funkcí odesílání MMS. Další co musím vzít v potaz je to, že každá MMS v současné době stojí okolo 6 Kč, záleží na zvoleném tarifu a operátorovi. 

V současné době každá fotopast s GSM modulem, zároveň krom odesílání MMS umí odesílat i pořízené snímky přímo do vašeho chytrého telefonu prostřednictvím emailů. Velikou výhodou je to že si stačí pořídit datovou SIM kartu, která v současné době stojí kolem 200Kč měsíčně +-50Kč dle operátora. Nemusím platit za Každou MMS, ale platím pouze za datový přenos v rámci datové SIM karty. U tohoto druhu fotopastí se ukládá pořízený snímek jak na SD kartu tak se zároveň přeposílá do námi nastavených emailů, telefonů, atd.

2. Monitoring lidské škodné, ochrana majetku, sledování zvěře?

Dnes se naprostá většina fotopastí využívá na odhalení zlodějů nebo na ochranu majetku. U tohoto účelu je velice důležité aby zloděj nevěděl o tom, že je vyfocen. Což je naprosto logické, proto se vyrábí fotopasti s tzv. neviditelným přísvitem. Neviditelným proto, že je lidskému oku neviditelné a tudíž nehrozí nežádoucí odhalení.

Pro sledování zvěře se více hodí fotopasti s viditelným přísvitem, tedy lidskému i zvířecímu oku viditelné osvícení při pořizování fotografií. Díky viditelnému přísvitu je srst zvěře o něco ostřejší na pořízeném snímku. Klidně můžu využít i fotopasti s nevidítelným přísvitem, ale za cenu o něco méně kvalitnějších snímků.

3. Potřebuji noční přísvit?

Každá fotopast na trhu má své vlastní přisvicovací pole sloužící k nočnímu focení. Liší se pouze různou intenzitou přísvitu. V případě, že potřebuji pořizovat co nejkvalitnější snímky v noci nebo na větší vzdálenosti tak určitě musím vybírat fotopast se silným neviditelným přísvitem.

4. K čemu mi vlastně jsou různá zorná pole 50°-60° či 100°?

V případě, že potřebuji fotit na co největší vzdálenost při zachování maximální kvality pořízeného snímku, tak musím volit fotopast se šíří záběru 50°-60°.

V místech kde vím, že mi zloděj nebo zvěř projde blízko kolem fotopasti do maximální vzdálenosti 5m tak se mi určitě nejvíce hodí 100° úhěl záběru. Objekt bude kvalitně vyfocen a co nejvíce ve středu záběru.

Na co nesmím zapomenout při výběru fotopasti?

co chci fotit - lidi, zvěř

jaký mám přístup k fotopasti ? Potřebuji fotopast bez odesílání nebo s odesíláním MMS či Emailů?

Potřebuji fotit hlavně na větší vzdálenosti nebo v noci? Musím zvolit fotopast se silným neviditelným přísvitem.

Závěrem Vás jen chceme ujistit , že všechny fotopasti jsou určené pro český trh a zajišťujeme na ně záruční a pozáruční servis. Rádi Vám pomůžeme i s nastavením fotopasti a naši technici jsou Vám k dispozici na telefonním čísle +420 725 535 050.

Věříme, že jsme Vám těmito krátkými radami pomohli a ulehčili Vám s případným výběrem správné fotopasti.

Novinky

Novinky

WoHi - uvedení nové značky outdoorových produktů na trh

12.02.2024 - Vážení přátelé, milí zákazníci, je nám obrovskou ctí představit Vám novou značku outdoorových produktů na českém trhu. Jedná se o produkty předního světového výrobce... Více...


Monitoring jaguárů v parku La Amistad

30.01.2024 - Nezisková organizace Justice for Nature dlouhodobě používá fotopasti OXE WiFi Lovec ve spolupráci s RICOM secure s.r.o., za účelem monitoringu jaguárů amerických v mezinárodním parku La... Více...


NOVINKA - Polohovací držák pro fotopasti

17.10.2023 - Dovolujeme si Vám představit horkou novinku letošního podzimu, polohovatelný držák fotopasti. Tento skvělý model nadchne každého z vás svou jednoduchostí a snadnou instalací. Více...


DEN S MYSLIVCI 2023

13.10.2023 - Vážení příznivci myslivosti, jako již tradičně, i v letošním roce se účastníme akce Den s myslivci konaném v Hradci Králové v kempu Stříbrný rybník. Akce bude probíhat v... Více...


Další novinky


Recenze

OXE Tarantula 4K WiFi - model 2023, podrobná recenze!

23.11.2022 - OXE Tarantula WiFi 4K je novinkou pro rok 2023. Přinášíme vám podrobnou recenzi tohoto produkt. Více...


Návod na propojení fotopastí OXE WiFi Lovec a OXE Viper s mobilní aplikací

12.07.2022 - Vážení přátelé, uživatelé fotopastí OXE WiFi Lovec RD3019 a OXE Viper, připravili jsme pro vás instruktážní video návod, díky kterému snadno, rychle a bezproblémů spárujete vaši... Více...


OXE VIPER - podrobná recenze

12.10.2021 - Rádi bychom Vám představili převratnou novinku od společnosti OXE, kterou jsme v minulých měsících testovali a na základě těchto testů ji zařadili do našeho sortimentu. Jedná se o... Více...


OXE Gepard II - model 2022 podrobná recenze!

01.10.2021 - Ahoj přátelé, kamarádi, uživatelé a příznivci fotopastí. V letních měsících se stalo něco naprosto neočekávaného a dostali jsme na náš redakční testovací stůl několik novinek... Více...


Další recenze


Tyto internetové stránky používají technologii cookies pro zajištění správné funkčnosti webu a zkvalitnění nabízených služeb. S vaším souhlasem, který nám udělíte kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout. Více informací o zpracování údajů a našich partnerech naleznete na této stránce.

Upravit nastavení