0 ks
0 Kč
Přihlásit Registrace

OXE Gepard II - model 2022 podrobná recenze!

 

2022 OXE Gepard II posunutí limitů

     Ahoj přátelé, kamarádi, uživatelé a příznivci fotopastí. V letních měsících se stalo něco naprosto neočekávaného a dostali jsme na náš redakční testovací stůl několik novinek od značky OXE. Neočekávané proto, protože jsme čekali tyto převratné a předem avizované novinky o trochu déle. Nicméně OXE se o náš trh velmi zajímá a není ji lhostejný.

     Po rozbalení krabice na nás čekalo několik překvapení v podobě x nových modelů. A jak je u této značky dobrým zvykem, modely nám byly darovány k podrobnému dlouhodobému testu. Nuž, pojďme se podívat na zoubek první fotopasti. První? POZOR Oni jsou ale dvě v jednom!


Není Gepard jako Gepard

     Jak nadpis napovídá, první kousek, který jsme otestovali je nástupce legendární malé a na ovládání jednoduché fotopasti OXE Gepard. Nový název má fotopast OXE GEPARD II a pozor má i verzi s loveckým detektorem!

Co zůstalo u OXE Gepard II společného s předchozí verzí? Upřímně, asi jen velikost. Ale pojďme postupně.

     Po rozbalení fotopasti a uvolnění přezek je první, co nás zaujme řemeslné zpracování produktu. Síla plastových stěn, uložení těsnící gumičky. Jak je u OXE zvykem, opět je to na TOP úrovni. První seznámení s fotopastí je za námi. Dojmy jsou zatím velice kladné. Pojďme se podívat dále.


Design

     Jak můžete vidět na obrázcích níže, jedná se o velmi malou kompaktní fotopast. Na první pohled došlo k zachování všech prvků na předním panelu tak, jak jsme byli zvyklí. Čočka objektivu je situována doprostřed předního krytu. IR přísvit je ve vrchní části předního panelu, krásně roztažen do stran tak, aby účinnost byla skutečně maximální. Ve spodní části pod objektivem je vysoce kvalitní PIR senzor. Zavírání krytu pomocí dvou velmi pevných a robustních přezek. Maskování vychází z předešlých uživatelských připomínek a je skutečně perfektní. V porostu naprosto nenápadné.  Tak toto je k celkovému pohledu na fotopast, jejímu designu a rozmístění prvků.


LED přísvit

     Pole LED diod je rozvrženo do dvou segmentů. Jsou od sebe odděleny objektivem. Roztažení IR přísvitu takto do stran zajišťuje skutečně lepší noční přísvit, který je oproti předešlé generaci opravdu o poznání lepší.  Také počet IR LED diod byl rozšířen o 4 ks na celkových 22 LED diod.

     LED přísvit je samozřejmě lidskému oku neviditelný (940nm). Fotopast je tedy vhodná pro použití na zloděje i zvěř. Celkově oproti předchozí verzi jsou noční fotografie podstatně kvalitnější díky silnějšímu neviditelnému přísvitu.


Čočka a PIR senzor

     Zde můžeme vidět další menší změnu oproti předchozímu modelu. Čočka objektivu je posunuta více směrem do horní části předního panelu přímo mezi IR LED přísvit.

     PIR senzor je osvědčený model, který je velmi citlivý a je používaný i u řady průmyslových kamer OXE. Má celkem tři polohy citlivosti, které si můžete navolit v MENU fotopasti. A to citlivost nízkou, střední a vysokou.


Baterie a napájení

     Po uvolnění bočních přezek vidíme v horní části nad displejem prostor pro vložení 4 ks AA baterií. V letním období stačí použít baterie alkalické, do mínusových teplot doporučujeme baterie lithiové. 

     Fotopast OXE Gepard II je také možno napájet externí NiMh baterií 6V/7Ah, která se s fotopastí propojí pomocí napájecího kabelu. Konektor pro připojení kabelu je ve spodní části fotopasti. POZOR - během našeho testu byla výdrž obyčejných AA alkalických baterií tak uspokojivá, že jsme vůbec nemuseli použít externí baterii, a to ani Lithiové baterie.


Ovládání

     Po uvolnění upínací přezky se fotopast nechá klasicky otevřít. Pod prostorem na baterie, v dolní polovině fotopasti OXE Gepard II, vidíme krásný a velký 2palcový displej. Vzhledem k velikosti této fotopasti nás velikost displeje mile překvapila. Na každé straně displeje jsou ergonomicky umístěné vždy tři tlačítka ovládání.

Na levé straně od displeje jsou umístěna 3 tlačítka pod sebou:

 • MENU
 • OK
 • Přehrávání (foto a video záznamů)

Na pravé straně od displeje jsou opět tři tlačítka řazena pod sebou:

 • Tlačítko nahoru
 • Tlačítko dolů
 • Tlačítko shot pro pořízení snímku

Jak je vidno i z obrázku, rozmístění tlačítek je velmi logicky řešeno a jak se říká, sedne hned na poprvé do ruky. Toto můžeme jednoznačně potvrdit.

Tak a nyní pojďme proběhnout samotné nastavení tak, jak nám ho tento krásný model fotopasti OXE Gepard II nabízí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MENU

Režim

Fotopast OXE Gepard II má možnost pracovat ve třech režimech pořizování záznamu:

 1. Foto – zde pořizuje klasické fotografie
 2. Video – zde pořizuje videosekvenci
 3. Foto a video – zde fotopast nejprve pořídí fotografii a poté ihned videozáznam

Za nás naprosto vyčerpávající nabídka a pokaždé v jakémkoliv z těchto režimů pracovala fotopast velmi přesně a spolehlivě.


Foto rozlišení

Tak a tady jsme velmi mile překvapeni, v jakém rozsahu foto rozlišení umí tato malá fotopast OXE Gepard II pracovat. Základní minimální rozlišení je 5 MP a největší možné rozlišení je 20 MP.

Zde uvádíme, kolik stupňů rozlišení lze navolit:

 • 5MP
 • 8MP
 • 14MP
 • 16MP
 • 20MP

Opět škála, kde si skutečně každý vybere. Tak opět musíme jedině kladně vyzdvihnout.


Sériové snímání

Nechcete, aby Vám utekl jakýkoliv detail? Pak zde výrobce připravil skvělou věc, a tou je sériové snímání. U některých modelů fotopastí docházelo k tomu, že jakmile PIR čidla zaznamenala pohyb a než fotopast pořídila fotografii, tak na obrázku nebylo nic zaznamenáno, protože jednoduše doba od sepnutí po pořízení snímku byla příliš dlouhá a daný objekt mezitím zmizel z dosahu fotopasti. Proto výrobci přišli s tzv. sériovým snímáním, kdy kamera na jeden pokyn PIR čidel pořídí v sekvenci několik fotek za sebou:

Zde máme tři možnosti:

 1. 1 fotka
 2. Série 2 fotografií za sebou
 3. Série 3 fotografií za sebou

A chcete vědět, jak toto dopadlo v našem testu a co doporučujme? Tak tady máte odpověď. Rozhodně doporučujeme nastavit na 1 fotku, protože díky vyspělé technologii OXE je zde rychlost spouště 0,2 sec! Úhel záběru objektivu 72° a pozor, úhel PIR čidel luxusních 90°. Tudíž se Vám skutečně nestane, že fotopast obrázek nezachytí. Opravdu funguje skvěle a tato geniální volba úhlu záběru, úhlu snímání PIR čidel a rychlost odezvy 0,2 sec Vám zajistí 100% zachycení snímku. Doporučujeme tedy šetřit baterie a nastavit tento mód fotopasti OXE Gepard II na 1 foto.


Rozlišení videa

Fotopast lze nastavit na několik stupňů rozlišení. Je čistě na Vás, jaké zvolíte. Možnosti jsou:

 • HD 1280 x 720P
 • FullHD 1920 x 1080P

Délka videa

Délku videa lze nastavit od jedné vteřiny do 10 minut. Doporučujeme vždy rozmezí mezi 5–10 sec. Pro záznam je to dostačující a opět neplýtváte zbytečně bateriemi. Ale jak jistě samy víte z našich dlouhodobých testů fotopastí, nejsme příznivci videa, ale fotografie jsou nám bližší, praktičtější a šetrnější směrem k životnosti a provozu baterií. Navíc, než něco najdete na videu, víte, jak to je… Prostě foto je foto!


Zvukový záznam

Zvukový záznam můžete buď zapnout nebo vypnout. Při zapnutém záznamu je video nahráno včetně zvukové stopy.


Interval záznamu

Interval záznamu doporučujeme nastavit na 30 sec.


Citlivost senzoru

Citlivost senzoru je standardně řešena třemi úrovněmi:

 • Nízká
 • Střední
 • Vysoká

     Jakou zvolíte citlivost senzoru, je čistě na Vás podle toho, co chcete snímat. Osobně vždy nastavujeme fotopast nejprve na střední citlivost a další den na vysokou citlivost. Pořízené počty snímků si potom vyhodnotíme a následně zvolíme pro nás výhodnější citlivost. Ve finále pokaždé stejně používáme vysokou citlivost.


Doba záznamu cílů

     Doba záznamu cílů je opravdu vychytaná služba. O co se u této služby jedná? No, představte si, že máte fotopast doma nebo ve firmě, kde se přes den pohybují lidé a je běžný provoz. Tudíž by bylo zbytečné, aby fotopast pořizovala tisíce snímků. Ale v noci, kdy potřebujete danou oblast zabezpečit, je potřeba, aby kamera pracovala. Tak přesně k tomuto účelu je tato služba určena. Vy si můžete v menu nastavit, od kolika do kolika hodin má fotopast pracovat. POZOR - doba, ve které má fotopast pracovat a pořizovat fotografie se nastavuje s přesností na minutu. Mimo toto rozmezí je fotopast neaktivní.

     Službu doba záznamu cílů jsme opravdu hodně využili a musíme tedy konstatovat, že je to skvělá vychytávka a pracuje naprosto přesně. Moc se nám to líbilo.


Časosběrný režim

     Tak a tohle je teda velikánská pecka. Časosběrný záznam posílá fotopast OXE Gepard II do úplně jiné dimenze služeb a použití. Představte si, že rekonstruujete dům, provádíte stavbu nebo jen chcete v časovém úseku zaznamenávat, jak Vám rozkvétají květiny. Tak vše toto naše fotopast OXE Gepard II nyní umí!

     Stačí v menu nastavit, po jakém časovém úseku má být fotografie pořízena a fotopast dle tohoto časového rozmezí fotí. POZOR, v tomto režimu se vypínají pohybová čidla, proto jsou pořízeny pouze zaznamenány fotografií dle nastavených časových sekvencí. Služba časosběrný režim nás velmi potěšila a věříme, že si najde plno příznivců.


Jazyk fotopasti

Fotopast OXE Gepard II nabízí několik jazykových mutací. Náš test probíhal v českém jazyce.


Přepsat soubory

Zde si můžete zvolit ze dvou možností, a to ano či ne. Jedná se o to, že když dojde k naplnění SD karty, tak se soubory buď přepíšou nebo ne.


Čas a datum

Lze nastavit tři režimy:

 • Nastavení času a data
 • Formát času
 • Formát data

Razítko fotky

I zde máme tři standardní možnosti a je jen na Vás, co požadujete, aby bylo za informaci na fotografii:

 • Čas a datum
 • Datum
 • Čas

Ochrana hesla

     Fotopast OXE Gepard II lze zabezpečit Vámi zvoleným heslem. Můžete si vybrat ze dvou možností. Ano vyberte pro ochranu fotopasti heslem, a ne zvolte v případě, že fotopast zabezpečit nechcete.


Akustický signál

     Akustický signál můžete buď zapnout nebo vypnout. Jedná se pouze o různé zvukové signály při stisku tlačítka. Je to praktické a doporučujeme nechat zvuk zapnutý.


Formátování paměťové karty

Slouží ke zformátování microSD karty přímo ve fotopasti. Praktická služba, netřeba formátovat v PC, ale rychle vše provedete v tomto zařízení.


Sériové číslo

     Sériové číslo je praktické pro ty z Vás, kteří používají více kusů fotopastí OXE Gepard II. Každou fotopast můžete označit svým unikátním sériovým číslem. Díky tomu tak získáte přehled o jednotlivých fotopastech.


Resetovat nastavení

Toto tlačítko slouží pro případ, že se rozhodnete nastavení fotopasti vrátit do továrního stavu.


Verze

Zde se Vám zobrazí aktuální verze systému.


SHRNUTÍ

Milí kamarádi a příznivci fotopastí. Pokusili jsme se pro Vás shrnout naše dojmy z této malé a příjemné fotopasti OXE Gepard II.

     Tak, jako pokaždé, jsme náš test zaměřili na celkový vzhled, dojem, ergonomii tlačítek ovládání, displej, možnosti použití a celkovou kvalitu fotek. Podstatná data jsme shrnuly v tomto testovacím článku, kde jsme Vám dopodrobna popsali i jednotlivé položky MENU. Shrnutí patří na závěr, ale přesto nám dovolte, abychom navázali na začátek tohoto testu.

     Jak jsme již zmínili, když jsme se dozvěděli, že značka OXE přichází s novým OXE GEPARD druhé generace, byli jsme velmi mile potěšení. A to i proto, že test vlastně probíhal jako srovnání dvou modelů. Předchozí velmi populární varianty a této nové. Jak víte, již předchozímu modelu nebylo prakticky co vytknout. Proto tento test berte i jako shrnutí rozdílů a různých vylepšení.

     No a když to vezmeme postupně. Vzhled perfektní. Technické zpracování též. Změna proti původnímu modelu – místo jedné upínací přezky dvě. Místo SD karty se nyní používá microSD karta. Další, a to již podstatnou změnou je o hodně silnější neviditelný noční přísvit u modelu OXE Gepard II. Dále je rozdíl v úhlu záběru foto, kde se nyní používá objektiv o šíři 72°. Fotky nám přijdou o dost ostřejší a lepší. Tomu dopomohl i lepší senzor a především rozlišení foto 20MP. Což je o poznání více oproti původnímu modelu.

     Vraťme se zpět k testu modelu OXE Gepard II. Od května jsme měli k dispozici 4 vzorky této fotopasti. No a jak je o nás známo, nic neponecháme náhodě a test pěkně rozjedeme. Lokality, kde jsme fotopasti OXE Gepard II testovali, jsou klasicky v Lužických horách a podhůří. Dále jsme test prováděli i v lokalitách Skalice u České Lípy a okolí.  Zaměřili jsme se na test jednotlivých funkcí, všechny popisujeme výše. Současně jsme se soustředili i na širokou škálu umístění fotopastí. Umístili jsme je do blízkosti krmelců, bažantnice, do volného prostranství, do lesa, zahrad, ke krmítku, vnitřní prostory atd. Prakticky všude, kde si jen umíte představit. Navíc jsme pracovali v obrovském rozmezí teplot.

 

A jak si fotopast OXE Gepard II vedla?

Vzhled

     Za nás naprosto perfektní, krásně vyvedené designově i maskováním. POZOR – zpracování 1A, velký displej schovaný uvnitř, což je skvělé (venkovní displeje odrážejí světlo a jsou snadno poté identifikovatelné, a to zde opravdu nehrozí). Pole nočního přísvitu je umístěno pěkně na široko.

Velikost

     Ultra malá fotopast, řadíme ji mezi nejmenší na trhu. Díky škále funkcí, které má, je to nejnabitější mini fotopast! Rozměry: 110 x 90 x 56,5 mm.

Funkce

     Jak jsme již v textu zmínili, fotopast OXE Gepard II je nabitá funkcemi, které Vám zajistí skutečný komfort při jejím použití. Za nás naprosto vyčerpávající nabídka. Navíc vše pracuje spolehlivě a přesně.

Dosvit

     Zde bychom zdůraznili jednu věc. Ve dne jsou fotografie skvěle zaznamenány na skutečně veliké vzdálenosti. V noci používá fotopast OXE Gepard II neviditelnou škálu přísvitu, což je skvělé. Podařilo se nám uskutečnit foto i na 15–18 metrů v noci, ale pozor, všechny mini fotopasti na trhu doporučujeme používat na noční focení do 10 metrů. Nejkvalitnější fotografie jsou potom pořízeny vždy do 6 metrů. Na vzdálenosti kolem 18 metrů potřebujete fotopast s daleko větším polem přísvitu.

 

Za nás ale skvělé, v dané cenové relaci a z mini fotopastí 100% TOP fotopast na trhu!

 

Jinak mrkněte na fotky tady v galerii pod článkem – POZOR, fotografie neupravujeme, jsou naprosto reálné!

Celkový dojem

     Fotopast OXE Gepard II od nás získává 5 hvězdiček. Na to, do jakého segmentu a cenové relace je určena, se jedná o nádhernou kompaktní fotopast, plnou pokročilých funkcí. Velmi přátelské a jednoduché ovládání, kvalitní zpracování produktu a české menu, kterému rozumí každý, z ní jistě brzy udělá bestseller na trhu.


FOTOGALERIE

(kliknutím na obrázek si zobrazíte fotografii ve větším rozlišení)

 

 

  

  

  

 

 

 

 

 

 

Kolektiv Fotopasti-fotopast.cz

+420 725 535 050

info@fotopasti-fotopast.cz

9 let na trhu
Ověřeno zákazníky
Garance kvality
Doprava zdarma
Dárky zdarma
Garance vrácení peněz
Bezplatná infolinka
Odborné poradenství
Množstevní slevy
Servis fotopastí
Rychlé doručení
NAstavení fotopasti zdarma
Novinky

Novinky

Naše fotopasti OXE v Libovkách Pepy Libického

19.05.2024 - Vážení přátelé, příznivci fotopastí, věříme, že mezi vámi je i spoustu kutilů, a tak vám neunikl dnešní díl pořadu Libovky Pepy Libického, ve kterém byla prezentována fotopast... Více...


Fotopast OXE HORNET 4G - novinka v GSM fotopastech!

22.04.2024 - Vážení přátelé,   dovolte nám představit Vám skvělou novinku na trhu, a to fotopast s odesíláním foto OXE HORNET 4G. Fotopast OXE HORNET 4G díky opravdu skvělým fotografiím,... Více...


WoHi - uvedení nové značky outdoorových produktů na trh

12.02.2024 - Vážení přátelé, milí zákazníci, je nám obrovskou ctí představit Vám novou značku outdoorových produktů na českém trhu. Jedná se o produkty předního světového výrobce... Více...


Monitoring jaguárů v parku La Amistad

30.01.2024 - Nezisková organizace Justice for Nature dlouhodobě používá fotopasti OXE WiFi Lovec ve spolupráci s RICOM secure s.r.o., za účelem monitoringu jaguárů amerických v mezinárodním parku La... Více...


Další novinky


Recenze

OXE Tarantula 4K WiFi - model 2023, podrobná recenze!

23.11.2022 - OXE Tarantula WiFi 4K je novinkou pro rok 2023. Přinášíme vám podrobnou recenzi tohoto produkt. Více...


Návod na propojení fotopastí OXE WiFi Lovec a OXE Viper s mobilní aplikací

12.07.2022 - Vážení přátelé, uživatelé fotopastí OXE WiFi Lovec RD3019 a OXE Viper, připravili jsme pro vás instruktážní video návod, díky kterému snadno, rychle a bezproblémů spárujete vaši... Více...


OXE VIPER - podrobná recenze

12.10.2021 - Rádi bychom Vám představili převratnou novinku od společnosti OXE, kterou jsme v minulých měsících testovali a na základě těchto testů ji zařadili do našeho sortimentu. Jedná se o... Více...


OXE Gepard II - model 2022 podrobná recenze!

01.10.2021 - Ahoj přátelé, kamarádi, uživatelé a příznivci fotopastí. V letních měsících se stalo něco naprosto neočekávaného a dostali jsme na náš redakční testovací stůl několik novinek... Více...


Další recenze


Tyto internetové stránky používají technologii cookies pro zajištění správné funkčnosti webu a zkvalitnění nabízených služeb. S vaším souhlasem, který nám udělíte kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout. Více informací o zpracování údajů a našich partnerech naleznete na této stránce.

Upravit nastavení