0 ks
0 Kč
Přihlásit Registrace

OXE Panther 4G - Novinka 2020

 

Ahoj přátelé, kamarádi, příznivci fotopastí. Jak jsme již avizovali u minulé novinky fotopast OXE Gepard, společnost OXE přišla na trh s dalším modelem. Tentokrát se jedná o fotopast z nejvyššího možného segmentu fotopastí, a to model s odesíláním snímků na email nebo mobilní telefon pomocí nejrychlejší sítě 4G. Model tedy disponuje GSM modulem. Převratnou novinkou je ovládání pomocí aplikace, GPS lokalizace a spousta dalšího.

Nyní se pojďme pěkně postupně podívat na tuto krásku. Na konci roku 2019 se nám na stůl dostala další novinka od OXE, a to fotopast OXE Panther 4G. Ale POZOR, to nebylo vše. V zásilce je další krabička a v ní solární panel sloužící jako zásobník energie s vestavěnou Li-Ion baterií 3000mAh. No pěkné, tak to se máme na co těšit! ????

Po otevření zásilky je nám naprosto jasné, že to bude chtít opravdu hodně času na otestování. Přeci jen jistě všichni pamatujeme, jak solární panely v minulosti s fotopastmi nefungovaly, a to skutečně vůbec. Zde jsme však ujištění a přiznejme si i zvědaví, že panel včetně baterie byl vyvinut přímo pro tuto fotopast. No tak uvidíme…

Již na první pohled po rozbalení fotopasti OXE Panther 4G si všímáme, že je naprosto jiná. Fotopast má totiž dvě 4G antény a dvě mohutná pole LED přísvitu! Díky tomu je daleko kvalitnější na signálu a má skvělý noční přísvit. To je perfektní zjištění hned na začátek, ale pojďme postupně.


Dříve, než jsme fotopast odnesli do lesa k testu, tak jsme ji zhlédli vizuálně. Nedá nám to a musíme konstatovat, že zpracování a jeho kvalita je fakt pecka. Vše sedí, lícuje, jedna přezka na zavření po celé délce také super. Displej, umístění tlačítek pro ovládání, bateriový box vše pěkně a robustně provedené. Maskování moc pěkné. Těsnící gumička – sedí všude jak má. První dojem – naprosto precizní fotopast!

No a pojďme si ji zkusit nastavit. Abyste fotopast OXE Panther 4G mohli nastavit, je potřeba uvolnit přezku. Následně se fotopast otevře na 2 půlky. V pravé části je prostor pro baterie. Celkem pro 12 ks AA baterií alkalických, Li-Ion, nebo NimH. V levé části vidíme velký 2palcový displej, tlačítko MENU, hlavní vypínač a tlačítka ovládání. Vše je přehledné a srozumitelné.


 

Do fotopasti vložíme SD kartu – zvolili jsme 32 GB. Dále SIM kartu. Oba sloty jsou přehledně označeny, včetně toho, jak do fotopasti danou kartu zasunout.


Samotné nastavení

Polohu hlavního vypínače dáváme do polohy SETUP. Stiskneme tlačítko MENU a jsme tam. První, co volíme, je změna jazyka na češtinu. Poté trochu listujeme v menu a první co nás napadá, že je opravdu přehledné.

 

 

MENU má 4 hlavní záložky

  • Cam (camera)
  • PIR
  • 4G
  • Ostatní

Vše na nás působí velmi přehledně a uspořádání menu má hlavu a patu.


Cam

V záložce Cam provedeme prvotní nastavení:

  • Cam ID – nechali jsme vypnuté, ale pokud chcete, zvolte ano a nastavte ID kód kamery
  • Mód kamery – volíme foto, další možnosti jsou klasicky video nebo foto/video
  • Blesk LED – volíme všechny – nastaveno tedy tak, že obě diodová pole v noci pracují. Lze zvolit i částečně (potom je spodní pole odpojené)
  • Foto rozlišení – volíme opět max, tedy 16 MP
  • Noční režim – Máme na výběr ze tří režimů. Volíme max. Tento režim má sice delší dobu expozice, ale větší vzdálenost (možná budou fotografie trochu míň ostré), uvidíme. Na krátkou verzi by byla rychlost závěrky vyšší, ostrost pravděpodobně také, ale krátká vzdálenost. Proto jdeme vyzkoušet, jak se bude fotopast OXE Panther 4G chovat na naše nastavení.

PIR

Obdobně pracujeme v záložce PIR, kde nastavujeme citlivost PIR čidel, vypínáme sekvenci a časovač.


4G

V záložce 4G jsme velmi mile překvapení. První položkou této záložky je SIM Auto Match a ejhle – fotopast si sama načetla SIM kartu a operátora? Cože? My nebudeme muset nic nastavovat? No tak to je velikánská pecka! To je teda něco. Tato vychytávka ulehčí spoustu práce nám všem, souhlasíte? Fotopast se dá totiž nastavit automaticky do režimu, kdy se sama automaticky přihlásí do sítě, načte atd. V tomto režimu má nastaveno posílání 50 fotografií denně. To je parádní, ne?  A co když pořídí fotopast více fotek? To o ně jako přijdeme? Ne kdepak, tyto fotky se klasicky uloží na SD kartu, kde je máte stále k dispozici.

Je pro Vás 50 fotografií na e-mail za den málo?  Nevadí, tak jednoduše nastavíme SMTP a další nastavení ručně. Buď přímo ve fotopasti (to je dle nás ale poměrně zdlouhavé) nebo pomocí aplikace v telefonu. A to je velká paráda. Fotopast OXE Panther 4G totiž pracuje s mobilní aplikací, ve které můžeme měnit nastavení fotopasti, libovolně ji konfigurovat, vyžádat si okamžitý snímek atd.

Pokud tedy chceme změnit některé nastavení fotopasti, jednoduše jej nastavíme přes mobilní aplikaci. Každá fotopast OXE Panther 4G umí posílat foto a video na 4 telefony nebo 4 emaily. Za nás tedy hodnotíme také velice kladně – pecka.


 

Aplikace

Aplikace, ty nás u této fotopasti opravdu baví. Můžete si ji stáhnout ihned do svého telefonu pomocí QR kódů, které výrobce mazaně umístil hned na obal produktu. Stažení aplikace je tedy velmi snadné.

 V aplikaci prvotně zadáte telefonní číslo SIM karty, kterou jste vložili do fotopasti a potom si můžete hrát s různým nastavením. V hlavním nastavení máte možnost nastavit všechny obecné funkce, jako je foto rozlišení, počet snímků, MMS, SMTP, FTP, telefonní čísla nebo e-maily, na které požadujete snímky posílat. Pak je zde další nastavení, kde si můžete nastavit kameru skutečně velmi podrobně tak, jak Vám to vyhovuje.

Co jsme ale nejvíc ocenili, je záložka získat snímek. Ta je perfektní. Když chceme teď hned vidět to, co se děje před fotopastí odešleme pomocí aplikace příkaz získat snímek a za chvíli máme na e-mailu fotografii.

Tato aplikace se nám moc líbí a nutno podotknout, že je skutečně stabilní a velmi jednoduchá na ovládání. Tímto bychom tedy měli fotopast nastavenou. Můžeme se tedy podívat na další třešničku na dortu, kterou je solární panel vyrobený přímo pro tuto fotopast.


Solární panel

Solární panel velmi jednoduše připojíte pomocí přibaleného propojovacího kabelu k fotopasti a můžete ho ihned používat. V testu jsme použili dvě fotopasti. Jednu jsme napájeli klasicky alkalickými bateriemi a druhou jsme měli v kombinaci se solární dobíječkou OXE SOLAR CHARGER. Test probíhal od srpna 2019 do ledna 2020. Během testu jsme pořídili více jak 1 000 fotografií. Opět v našich oblíbených lokalitách Lužických hor, Podluží a okolí Skalice u České lípy. Fotili jsme na otevřených prostranstvích, v lesích, na zahradách atd. 

 

 

SHRNUTÍ

     Začneme provedením a zpracováním fotopasti. Zde nemáme jedinou připomínku. Vše krásně lícuje, pevně do sebe zapadá. Skutečně velmi vyvedený kousek robustního provedení. Co stojí za zmínku, je překrásné a velmi nenápadné maskování, které naprosto dokonale zapadá do našich podmínek.

     Ovládání a nastavení fotopasti. Vyzdvihujeme velmi přehledné české menu, pomocí kterého bylo nastavení fotopasti hračkou. Velkým pokrokem je možnost FTP 50, kde si fotopast sama načte SIM kartu a nemusíte tudíž nastavovat žádná data k emailu atd. Nastavení PIR čidel, citlivosti, síly přísvitu – zde není co řešit, nastavení je tak jednoduché a přehledné, že se dá říct že nás i dost bavilo!

     Aplikace, to je za nás obrovský skok kilometry vpřed. Aplikace jde velmi pěkně a rychle stáhnout do mobilu (například pomocí QR kódů umístěných přímo na obalu fotopasti). Práce s aplikací je velmi snadná, a to jednak i díky českému menu. Jako jednu ze služeb bychom vyzdvihli funkci získat foto ihned, kde po zaslání tohoto příkazu fotopast OXE Panther 4G pořídí ihned foto a pošle Vám jej na e-mail.

     POZOR: při zapnutém stálém režimu přihlášení do fotopasti na dálku se fotopast neustále přihlašuje k operátorově síti, tudíž se jedná o poměrně značný nápor na výdrž baterií! Ale což, máme solární panel, ne? A podepisujeme a potvrzujeme vším, co máme, že je to fakt perfektní věc. Díky kombinaci fotopasti OXE Panther 4G a solární dobíječky OXE SOLAR CHARGER jste v pohodě a vychechtaní, jelikož provoz fotopasti je zajištěn velmi výhodně a spolehlivě. Po celou dobu několika měsíců jsme ve fotopasti, u které bylo připojeno zařízení OXE SOLAR CHARGER nepotřebovali jedinkrát řešit problém s vybitím. Baterie v panelu neklesla nikdy pod 80 %! A to bylo něco. Zároveň část testu byla v teplotách pod 0 °C a kolem 0 °C. Takže je to vážně parádní zařízení a jsme nadmíru překvapeni z toho, jak skvěle funguje.

     Co se týče fotografií, tak zde pod testem máte galerii pořízených fotek. A jak je u nás zvykem, fotky jsou bez jakýchkoliv úprav, prostě tak, jak z fotopasti OXE Panther 4G vylezly. Fotky jsme pořizovali ve všech režimech včetně sekvenčního snímání, a to u této fotopasti má veliký význam. Díky solárnímu panelu záznam jede a fotopast se prakticky nevybíjí. Takže je vhodná i například na stavbu, když chcete mít zaznamenán průběh stavby a na jiné podobné účely, kde uplatníte sekvenční snímání, neznáme v současnosti nic lepšího.

 

     Konečně zde máme komplexní řešení, které funguje. Navíc pořízené fotky vypadají velmi pěkně. Takže OXE, ať se ti daří a za nás Ti dáváme pět hvězd a ještě další hvězda za solární panel!

 

Zde můžete ihned nakoupit jak klasickou verzi s SD kartou a bateriemi zdarma, tak i výhodná akční balíčky, které jsou zaměřené na delší výdrž provozu fotopasti.

 

Fotopast OXE Panther 4G + 32 GB SD karta, 12 ks baterií a doprava ZDARMA!

Cena: 8 990 Kč s DPH. Pro více informací o fotopasti a její objednání klikněte ZDE.

CENOVĚ VÝHODNÉ BALÍČKY

Fotopast OXE Panther 4G + solární panel

Cena: 10 990 Kč s DPH. Pro více informací o fotopasti a její objednání klikněte ZDE.

 

Fotopast OXE Panther 4G + externí akumulátor 12V/7Ah a napájecí kabel

Cena: 9 321 Kč s DPH. Pro více informací o fotopasti a její objednání klikněte ZDE.

 

Fotogalerie

Denní snímky

    

    

    

Noční snímky  

    

    

9 let na trhu
Ověřeno zákazníky
Garance kvality
Doprava zdarma
Dárky zdarma
Garance vrácení peněz
Bezplatná infolinka
Odborné poradenství
Množstevní slevy
Servis fotopastí
Rychlé doručení
NAstavení fotopasti zdarma
Novinky

Novinky

Unikátní fotografie rysa zachycené fotopastí OXE Spider 4G

10.01.2022 -   Vážení přátelé, příznivci fotopastí, děkujeme našemu zákazníkovi, který nám zaslal opravdu unikátní záběry. Na fotopast OXE Spider 4G se mu podařilo zachytit rysa,... Více...


OXE WiFi Lovec nově s kompletně českým menu!

18.11.2021 - Vážení příznivci fotopastí, zákazníky oblíbená fotopast OXE WiFi Lovec je nově s kompletně českým menu! Věříme, že české menu přispěje ještě ke snadnějšímu nastavení a... Více...


OXE VIPER = síla v kompaktnosti – Novinka 2022

12.10.2021 - Jak jsme již avizovali minulý týden, (článek na geparda nastavím na datum minulého týdne) připravili jsme pro vás několik nových modelů fotopastí a loveckých detektorů od značky OXE.... Více...


OXE novinky 2022 zde!

01.10.2021 -      Značka populárních fotopastí OXE si připravila několik TOP novinek pro rok 2022, které uvedeme do prodeje již během měsíce října roku 2021. Novinky Vám postupně... Více...


Další novinky


Recenze

OXE VIPER - podrobná recenze

12.10.2021 - Rádi bychom Vám představili převratnou novinku od společnosti OXE, kterou jsme v minulých měsících testovali a na základě těchto testů ji zařadili do našeho sortimentu. Jedná se o... Více...


OXE Gepard II - model 2022 podrobná recenze!

01.10.2021 - Ahoj přátelé, kamarádi, uživatelé a příznivci fotopastí. V letních měsících se stalo něco naprosto neočekávaného a dostali jsme na náš redakční testovací stůl několik novinek... Více...


OXE Spider 4G – Novinka podzim 2020

06.08.2020 -   Ahoj přátelé, kamarádi, příznivci fotopastí. Jak jsme již avizovali u minulých novinek značky OXE, že se máme těšit na další skvělý model, tak ten okamžik je tu!... Více...


OXE Panther 4G - Novinka 2020

03.02.2020 -   Ahoj přátelé, kamarádi, příznivci fotopastí. Jak jsme již avizovali u minulé novinky fotopast OXE Gepard, společnost OXE přišla na trh s dalším modelem. Tentokrát se... Více...


Další recenze


Tyto internetové stránky používají technologii cookies pro zajištění správné funkčnosti webu a zkvalitnění nabízených služeb. S vaším souhlasem, který nám udělíte kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout. Více informací o zpracování údajů a našich partnerech naleznete na této stránce.

Upravit nastavení