0 ks
0 Kč
Přihlásit Registrace

Recenze fotopastí UOVision UV 595 a UM 595-2G

Fotopast UOVision UV 595 a UM 595-2G

S radostí vám představuji nové dva modely od společnosti UOVision a to nedodesílací UV 595 a odesílací UM 595 - 2G, která disponuje GSM modulem pro odesílání mms či emailů do vašich telefonů nebo emailů.

 Tak si je pojďme detailněji prohlédnout.

Už jen při pohledu na velice luxusní  krabici ( což není vždy u jiných výrobců rozhodně pravidlem), v které nám testovací fotopast dorazila, už mi něco napovídalo, že se bude jednat o výbornou věc.

 A nemýlil jsem se, ale o tom v článku níže.. Tyto dva modely jsou nástupci vynikajících verzí  565 , tak rozum velí tyto modely porovnat mezi sebou. Kde a zda li došlo k vylepšení a zda u starších modelů 565 oceňované funkce byly ponechányi u nového modelu.

 

 

 

 

 

Jak je vidět na obrázku došlo k výrazné změně designu fotopasti, který z fotopasti dělá téměř neviditelné zařízení. V článku si podrobně rozebereme rozdíly mezi fotopastmi UV/UM 565 a touto novinkou UV/UM 595.

 

 

Tak pojďme na to

S fotopastí jsme se již malinko seznámili a teď se pojďme na všechny důležité rozdíly podívat podrobněji.

 

Design a boční spona

 

Opravdu již na první pohled je design fotopasti o level výš. Fotopast UV/UM 595 je daleko více nenápadná navíc přes sklíčko přísvitových LED je dán maskovací „pavouk“, který minimalizuje nežádoucí odrazy světla. Novinka také má již daleko praktičtější a pevnější jednu uchytávací sponu místo dvou u předchůdce.

Uchycení baterií a konektor pro externí napájení

Výrobce si také uvědomil, že předchozí model neměl nijak extra prakticky vyřešené uchycení baterií. U novinky výrobce přidal přepážku, takže vždy ukládáte 6 a 6 ks baterií, které se již ani nehnou. Zajímavou věcí je též to, že došlo k posunutí konektoru pro externí napájení. U starší verze, když bylo potřeba otevřít fotopast musel se nejdříve vyndat kabel od napájecího zdroje, abychom fotopast mohli vůbec  otevřít. U nového modelu již nemusíme toto dělat a můžeme fotopast krásně otevřít.

Prodleva závěrky 0,9s

Fotopast UV/UM 595 dostala modernější a mnohem rychlejší procesor s úžasnou prodlevou závěrky pouhých 0,9 s , což dělá z této fotopasti nejrychlejší na celém trhu. Pro srovnání UV/UM 565 měla standartních 1,2 s. Pozadu nezůstal ani grafický čip, který umožňuje až 12Mpx. Výsledné fotografie jsou mnohem ostřejší než u předchozího modelu. Toto považuji za opravdu největší rozdíl v našem porovnání. Pro upřesnění prodleva závěrky znamená, doba, za kterou je fotopast schopna vyfotit snímek. Díky tomuto krátkému intervalu dokážeme zachytit i rychle se pohybující objekty. Zároveň se podstatně eliminuje rozmazání fotografie při rychlejším pohybu.

 

Přepis SD karty

Velice zajímavou novinkou je funkce přepisu SD karty. Jakmile se naplní vaše SD karta tak dojde k přemazávání paměťové karty a vždy smaže fotopast automaticky nejstarší snímek, takže si už nemusíme hlídat, zda nemáme plnou paměťovou kartu, již se nám to totiž stát nemůže. V základním nastavení je tato funkce „vypnuta“, pokud tedy chceme využívat této funkce, musíme si sami nastavit na „zapnuto“.

 

 

 

UOVision UV 595 nebo UM 595 – 2G?

Obě fotopasti jsou naprosto konstrukčně úplně stejné. Jedinný rozdíl je v tom že model UV 595 neodesílá snímky, ale pouze ukládá na vaší SD kartu. Za to model UM 595 – 2G obsahuje navíc  GSM modul pro odesílání MMS či Emailů. Navíc u tohoto modelu přibyly dvě zajímavé novinky, které si rozebereme dále.

UOVision UM 595 – 2G

Jak jsem již psal výše tento model konstrukčně vychází z fotopasti UV 595. Akorát obsahuje navíc GSM modul, podporu Bluetooth a WIFI SD karty.

Slkibované 2 novinky u modelu UM595

Nastavení fotopasti pomocí Bluetooth

Toto je velice zajímavá novinka, kterou na celém trhu žádná jiná fotopast nemá. Stačí přijít k fotopasti přepnout jí do režimu „SETUP“ a přes mobil můžete nastavovat parametry fotopasti prostřednictvím bluetooth z vašeho mobilu. Je to velice rychlé a pohodlné.

Podpora WIFI SD karet – stahování fotek přímo do mobilu

V případě že si zakoupíte SD kartu s tzv. WIFI hotspotem vám fotopast umožní stahovat vyfocené fotografie přímo do mobilního zařízení prostřednictvím spárované wifi sítě. Někoho by mohlo zklamat, že pokud si chce fotografie opravdu stáhnout do mobilu musí přepnout fotopast do režimu „setup“. Je to udělané, ale úmyslně v případě, že by tato funkce byla dostupná i v režimu „ON“ tak by fotopast měla velikou spotřebu energie a baterie by se velice brzy vybyli.  

 

Nová anténa

 

 

Ihned na první dojem je vidět patrný rozdíl ve velikosti a provedéní antény. UM 595 má zhruba 2x větší anténu s kloubem na ohnutí než předchozí model UM 565. Vylepšená anténa by i v místech s horším příjmem signálu měla být schopna odesílat pořízené fotografie.

GSM lokace

I u tohoto modelu výrobce nezapomněl na GSM lokaci, tedy při použití dálkové správy pomocí sms můžeme poslat příkaz, kde se fotopast nachází. Upozorňuji, fotopast nepošle přesné souřadnice, ale pouze souřadnice nejbližšího vysílače z kterého přijímá signál.

Závěrem

 Tyto dvě nové fotopasti  jsou v mnoha směrech opravdu revoluční. Nejenže překonaly svého už tak skvělého předchůdce fotopast UV/UM 565, ale ještě ho tak o 100% předstihly. Nových a hlavně vylepšených věcí je tu opravdu hodně. Musím se přiznat, že již při pohledu na velice luxusní krabici jsem měl dojem, že mám tu možnost odzkoušet něco skvělého. Dokonce tyto fotopasti UV/UM 595, překonaly všechny moje očekávání a to opravdu o hodně! Zachovala si jednoduchost, přidala skvělý a atraktivní design.

Přítomnost bluetooth a podpory wifi sd karty uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Největším plusem z mého pohledu je nový výkonnější procesor, díky kterému je odezva závěrky pouhých 0,9s! což je nejrychlejší na celém trhu. I samotný grafický čip je zdokonalený oproti předchůdci, fotky jsou jednoznačně ostřejší a vykreslenější. Toto všechno dělá z fotopasti tu nejlepší na českém trhu.

Za nás tedy rozhodně palec nahoru.

 

Fotopasti si můžete objednat zde:

UV-595

 

UM-595 – 2G

 

 

9 let na trhu
Ověřeno zákazníky
Garance kvality
Doprava zdarma
Dárky zdarma
Garance vrácení peněz
Bezplatná infolinka
Odborné poradenství
Množstevní slevy
Servis fotopastí
Rychlé doručení
NAstavení fotopasti zdarma
Novinky

Novinky

Unikátní fotografie rysa zachycené fotopastí OXE Spider 4G

10.01.2022 -   Vážení přátelé, příznivci fotopastí, děkujeme našemu zákazníkovi, který nám zaslal opravdu unikátní záběry. Na fotopast OXE Spider 4G se mu podařilo zachytit rysa,... Více...


OXE WiFi Lovec nově s kompletně českým menu!

18.11.2021 - Vážení příznivci fotopastí, zákazníky oblíbená fotopast OXE WiFi Lovec je nově s kompletně českým menu! Věříme, že české menu přispěje ještě ke snadnějšímu nastavení a... Více...


OXE VIPER = síla v kompaktnosti – Novinka 2022

12.10.2021 - Jak jsme již avizovali minulý týden, (článek na geparda nastavím na datum minulého týdne) připravili jsme pro vás několik nových modelů fotopastí a loveckých detektorů od značky OXE.... Více...


OXE novinky 2022 zde!

01.10.2021 -      Značka populárních fotopastí OXE si připravila několik TOP novinek pro rok 2022, které uvedeme do prodeje již během měsíce října roku 2021. Novinky Vám postupně... Více...


Další novinky


Recenze

OXE VIPER - podrobná recenze

12.10.2021 - Rádi bychom Vám představili převratnou novinku od společnosti OXE, kterou jsme v minulých měsících testovali a na základě těchto testů ji zařadili do našeho sortimentu. Jedná se o... Více...


OXE Gepard II - model 2022 podrobná recenze!

01.10.2021 - Ahoj přátelé, kamarádi, uživatelé a příznivci fotopastí. V letních měsících se stalo něco naprosto neočekávaného a dostali jsme na náš redakční testovací stůl několik novinek... Více...


OXE Spider 4G – Novinka podzim 2020

06.08.2020 -   Ahoj přátelé, kamarádi, příznivci fotopastí. Jak jsme již avizovali u minulých novinek značky OXE, že se máme těšit na další skvělý model, tak ten okamžik je tu!... Více...


OXE Panther 4G - Novinka 2020

03.02.2020 -   Ahoj přátelé, kamarádi, příznivci fotopastí. Jak jsme již avizovali u minulé novinky fotopast OXE Gepard, společnost OXE přišla na trh s dalším modelem. Tentokrát se... Více...


Další recenze


Tyto internetové stránky používají technologii cookies pro zajištění správné funkčnosti webu a zkvalitnění nabízených služeb. S vaším souhlasem, který nám udělíte kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout. Více informací o zpracování údajů a našich partnerech naleznete na této stránce.

Upravit nastavení