0 ks
0 Kč
Bezplatná linka 800 140 144 info@fotopasti-fotopast.cz
Přihlásit Registrace

Recenze fotopastí Forestcam LS870,880

Recenze fotopastí Forestcam LS870,880

Dovolte mi představit novinku na českém trhu a to fotopasti Forestcam. Tato značka se rozhodla bojovat o své místo na slunci s modely LS870 bez GSM modulu a modelem LS880 s GSM modulem pro odesílání MMS či E-mailů. Tak pojďme na to je se na co těšit! V této recenzi budu tuto značku srovnávat s modely 5310 a 6310 od značky Acorn.

 

Tak pojďme na to!

Již po rozbalení mě fotopast překvapila svým atraktivním vzhledem a kompaktními rozměry 10x6,5x13,5cm a při tom je konstukce vysoce bytelná a odolná za vše mluví IP67. Ohromným překvapením pro mě bylo umístění displeje, který je na přední části těla fotopasti, takže ihned vidíte kam fotopast směřuje svůj záběr. Další plus je otevírání z boku, což je velice praktické např. při uchycení někde na stromě nebo stožáru. Jednoduše otevřete fotopast, přepnete jí do režimu, který potřebujete a prakticky během pár vteřin máte fotopast nastavenou tak jak potřebujete a to samé platí když si chcete jen prohlídnout fotografie. Toto je opravdu velice komfortní řešení od výrobce. Už od začátku je vidět, že někdo při výrobě opravdu přemýšlel.

 

Když se podíváme na parametry, tak i tady je vidět, že to výrobce opravdu myslí vážně, fotopast je schopna fotit až do vzdálenosti 15m, vysoce klavitní snímky o rozlišení až 12Mpx a FullHD videa a úplnou samozřejmostí je i menu v českém jazyce. Už z tohoto krátkého souhrnu je patrné, že fotopasti Forestcam jsou svoji kvalitou a provedením srovnatelné s takovýma esama na trhu jako jsou výrobci UOVision a ScoutGuard a dokonce převyšuje svýma kvalitama světoznámou značku Ltl. Acorn, která v současné době začíná oproti konkurenci zaostávat. Její poslední novinka 5310/6310 je pouze nepatrně vylepšená verze staršího modelu 5210/6210.

 

Testoval jsem opravdu hodně fotopastí, vlastně každá námi nabízená fotopast mi prošla rukama, ale značka Forestcam mi hned od začátku padla do oka a jsem si téměř jist, že velmi brzo si své místo na trhu udělá stejně tak jako kdysi značka UOVision když vstupovala na trh.

 

Detailní popis

Stručně jsme se již seznámili, tak pojďme nového výrobce fotopastí Forestcam proklepnout trochu důkladněji. Pro porovnání jsem si vybral již výše zmiňovanou značku Ltl. Acorn a určitě brzy pochopíte proč jsem tak učinil. Rozdíly jsou opravdu až překvapivě veliké!

 

 

Už z prvního obrázku je patrné o jak skvěle řešenou fotopast se jedná. V dolní části je umístěn dostatečně velký displej, okolo něj jsou rozmístěné ovládací tlačítka a přepínač režimů (vypnuto, nastavení, zapnuto). Uprostřed je umístěno PIR čidlo nad ním je umístěno laserové zaměřování. Zajímavostí je i to že objektiv je umístěn uprostřed IR diod (přísvitová světla) pro kvalitnější pořízení snímků. Pro vysunutí bateriového boxu stačí zmáčknout tlačítko, které je vpravo dole a box vám krásně vyjede. Opravdu se jedná o velice jednoduchou a praktickou fotopast. Svými rozměry se dá přirovnat k nejmenším fotopastem na trhu jako jsou modely ScoutGuard SG560K-12mHD a KeepGuard KG690/KG780.

 

 

PIR čidla

I v tomto ohledu Forestcam nijak nezaostává za konkurencí. Větší a více vyzařující zdroje tepla např. člověk nebo větší zvěř je schopna zaměřit na vzdálenost až 20m a menší například drobnější lesní zvěř na vzdálenost cca 10m. Přirovnal bych ji k modelu od značky ScoutGuard s označením SG560-12mHD.

Odolnost

Jak jsem již dříve zmiňoval, fotopast je vysoce odolná proti vodě a pevným částicím IP 67 mluví opravdu za vše! Ohromné plus je oddělený bateriový box od životně důležitých částí fotopasti podobně tomu je tak i u modelů od značky UOVision. Toto zmiňuji proto, že neznám výrobek na baterie, u kterého by se čas od času nestalo, že v něm baterie vytečou. V případě, že se tak stane tak fotopasti Forestcam se nic vážného nestane stejně tak jako u UOVisionů, ale v případě např. výrobků od Ltl. Acorn 5310/6310 se bohužel jedná o zničení, postrádají totiž oddělený prostor pro baterie.

LS870 nebo LS880

Oba modely jsou konstrukčně naprosto stejné až na jediný rozdíl a tím je přítomnost GSM modulu u modelu LS880, který umožňuje odesílání emailů či MMS do vašich mobilů. Takže důležité je zde hlavně to kde fotopast mám a jaký k ní mám přístup. Pokud mám fotopast na svém pozemku nebo k ní mám téměř okamžitý přístup, tak je pro mě výhodnější model LS870. V opačném případě, že mám fotopase umístěnou např. někde v lese nebo na chalupě, kde nemám tak snadný přístup nebo potřebuji být online v obraze tak určitě musím volit dražší model LS880, který je vybaven GSM modulem pro odesílání MMS a Emailů. Opravdu jiné rozdíly zde nenalezneme.

Umístění fotopasti

Pokud jste mi doteď nevěřili, že se jedná o velice praktickou fotopast, tak jsem si jist, že v této kapitole vás velice rychle přesvědčím, že je tomu opravdu tak. Do porovnání jsem si vzal úmyslně fotopast Ltl. Acorn 6310, kde je rozdíl patrný na první pohled. Tak pojďme na to!

 

Hned z prvních dvou fotografií můžeme vidět, jak je těžké v případě potřeby fotopast Ltl Acorn správně nasměrovat nebo nedejbože se chtít podívat na fotografie přímo na místě nebo jen fotopast přenastavit. Displej a ovládání fotopasti je bohužel nešťasně řešen na zadní části fotopasti. Takže například při upevnění na stromě viz. První obrázek je vidět, že v případě potřeby musím model 6310 demontovat nastavit a zas složitě vracet zpátky a doufat, že se mi hned na poprvé podaří vrátit fotopast do původní ideální pozice.

 

A teď se pojďme podívat, jak vše výše zmiňované jde dělat naprosto snadno a jednoduše

 

Už na první pohled je z obrázku patrné jak je opravdu správné umístění záběru fotopasti a nastavování jednoduché, dokonce si i bez jakékoliv další manipulace mohu rovnou prohlídnout pořízené snímky. Myslím si, že tímto už jsem přesvědčil i poslední pochybující o praktičnosti této značky.

Snímky za tmy

Fotopast disponuje neviditelným přísvitem pro lidské oko o vlnové délce 940nm. Obsahuje 30 IR přísvytových diod což na první dojem působí, jako malý počet pro pořizování vysoce kvalitních nočních snímků s kterým se výrobce chlubí. S trochou nedůvěry jsem tedy fotopast otestoval v noci a to pořízením videosnímku. Nakonec jsem byl velice překvapen, jak může fotopast s 30 diodami udělat lepší záznam než jiné modely s větším počtem diod. Pro lepší představu se můžete podívat na video viz.                            níže.


Závěrečné hodnocení

Závěrem bych jen chtěl dodat, že tuto novinku bylo radost testovat. Opravdu se jedná o velice dobře odvedenou práci od výrobce Forestcam. Jedná se o nadstandardní fotopast za velice příznivou cenu/výkon. Kvalita zpracování a praktičnost fotopasti je naprosto unikátní a nevýdaná. Povedený design a příjemná velikost také potěší. Svou kvalitou se vyrovná těm nejlepším modelům na trhu a již hodně probíranou značku Ltl. Acorn s přehledem strčí do kapsy. Díky neviditelnému přísvitu je velice vhodná pro odhalení lidské škodné, ale určitě je také vhodná pro monitoring zvěře, s kterým si také poradí.

V bonusové kapitole naleznete porovnání pořízených snímků pro lepší představu, že se jedná o naprosto výbornou fotopast do které se určitě vyplatí investovat.

 

 

Porovnání pořízených fotografií

Také jsem si pro vás připravil pár videí.

9 let na trhu
Ověřeno zákazníky
Garance kvality
Doprava zdarma
Dárky zdarma
Garance vrácení peněz
Bezplatná infolinka
Odborné poradenství
Množstevní slevy
Servis fotopastí
Rychlé doručení
NAstavení fotopasti zdarma
Novinky

Novinky

Fotopast s nejširším úhlem záběru na trhu!

17.04.2019 - Fotopast WildGuarder Watcher01-4G LTE širokoúhlá - nová fotopast od prémiové značky, která nabízí nejširší úhel záběru na trhu, neuvěřitelných 110°! Více...


FoxCam - první novinky roku 2019

07.03.2019 -   Vážení uživatelé fotopastí, milí kamarádi,   dovolte nám představit úplně nejčerstvější novinky a inovace, které doprovodila na trh s počátkem roku 2019... Více...


České fotopasti FoxCam

31.01.2019 - Vážení přátelé a kamarádi od fotopastí, je nám velkým potěšením Vám představit značku fotopastí, která Vás nadchne kvalitou a zpracováním detailu a přitom je nabízena za... Více...


32GB WiFi Toshiba SD karta ZDARMA ke ScoutGuard SG520 PRO W

22.01.2019 - Vážení a milí zákazníci, je nám potěšením oznámit Vám skvělou novinku. Tou je, že nyní k oblíbené fotopasti ScoutGuard SG520PRO W dáváme zdarma WiFi SD kartu Toshiba 32GB. Navíc... Více...


Další novinky


Recenze

Novinky FOXcam

01.02.2019 -   Vážení přátelé, příznivci fotopastí, dovolte nám se ctí představit novou ambiciózní značku na našem trhu. Se ctí nejen proto, že jsme byli první kdo mohl produkty... Více...


Nové fotopasti ScoutGuard SG520 PRO a SG 520 PRO-W

26.09.2016 - Dovolte mi představit úžasnou novinku na českém trhu. Na náš trh přišly rovnou dvě skvělé novinky v oblasti levných fotopastí. Jedná se o modely ScoutGuard SG520 PRO a SG 520 PRO-W.... Více...


Recenze fotopasti ScoutGuard SG520

18.05.2016 - Recenze fotopasti ScoutGuard SG520 Vážení přátelé, Dovolili jsme si pro vás připravit podrobnější recenzi fotopasti ScoutGuard SG520. Začneme nejdříve pár technickými informacemi.... Více...


Novinka! Fotopast ScoutGuard SG520

05.05.2016 - Dovoluji si vám představit novinku mezi fotopastmi a to ScoutGuard SG-520. Jedná se o nejmenší fotopast na světě. Svoji velikostí se vejde do dlaně ruky. Fotopast je na 4ks alkalických... Více...


Další recenze


Tyto stránky používají technologii Cookies pro zkvalitnění nabízených služeb. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací Rozumím